SMR henger

Gyógytornász által bemutatott oktatóvideó az SMR henger helyes használatáról

Érdekel a hengerezés, de nem tudod, hogyan kell használni? Segítek!

Készítettem számodra egy oktatóvideót, aminek segítségével meg tudod tanulni a használatát, illetve abban is segítek, hogy milyen hengert válassz. Hamar elsajátítható, és utána alkalmanként kb. 5 percedbe fog telni, ha beleépíted az edzésedbe, a végére már rutinszerűen fogod tudni végezni. A videóanyag 1 hónapig lesz elérhető számodra azt követően, hogy megosztottam veled az elérhetőséget.

Neked szól ez az oktatóvideó, ha:

  • érdekel a hengerezés
  • fontos számodra az egészséged
  • szeretnéd elkerülni a mozgásszervi panaszokat
  • szeretnéd az edzéseidet fejleszteni, kiegészíteni valamivel
  • növelnéd a mozgékonyságodat
  • önmagában nem érzed elégnek a nyújtást
  • kötöttnek érzed az izmaidat
  • szeretnéd, ha izmaid tónusosabbak, formásabbak lennének
  • növelni szeretnéd a fizikai teljesítményedet
  • fejlesztenéd a testtudatodat
  • prevenció vagy állapotfenntartás a célod

Mi is tulajdonképpen az SMR henger?

Ha jártál már edzőteremben, sportszaküzletben, vagy gyógytorna rendelőben akkor nagy eséllyel találkozhattál SMR hengerrel. Ezen a szuper kis eszközön „gurulni” szoktak az emberek, hogy átmasszírozzák a különböző testtájakat. Több különböző felszínű eszköz van, sima felülettől, egészen a durvább, egyenetlenebb felszínű tüskésig. Van, aki edzés előtt használja, más pedig levezetésképpen. Mindegyiknek megvan a maga miértje, és örülök, hogy széles körben elterjedt ez az önmasszázst lehetővé tévő mobilizációs technika. Egészséges, panaszmentes embereknél is hasznos, ha állapotfenntartás céljából végezzük, illetve mozgásszervi panaszok esetén is eredményes lehet. Hatékony módszer lehet beszűkült mozgástartomány növelésére és mozgásszervi fájdalmak esetén egyaránt. Fejleszti a testtudatot, és a sportolói teljesítményt is növeli, így érthető, hogy miért az edzés része a hengerezés sportcsapatoknál, egyesületnél, és a fitneszvilágban egyaránt. Nem kizárólag gyógytorna területén hódít tehát a módszer, mert multifunkcionális. Még szépészeti céllal is szokták ajánlani, egyesek szerint hatékony lehet a combok területén jelentkező narancsbőr eltüntetésében.

A henger mellett még más „önmasszírozó” eszközöket is szoktak használni, mint például a masszázsbot, vagy a masszázslabda, de egy teniszlabda is teljesen megteszi. Ezek segítségével a bokánktól egészen a nyakunkig végig tudjuk hengerezni a testünket.

Ez a technika kiválóan lazítja, nyújtja az izmainkat és kötőszövetünket, illetve megfelelő tónusban tartja. Érdekesség: bebizonyították, hogy nem mechanikus úton lazítja az izmot, mint ahogyan azt gondoltuk volna, hanem az idegrendszeren keresztül. A hatás viszont önmagáért beszél.

Milyen hatása van a hengernek? Nos, én nagyon szeretem használni, mert utána könnyebbnek és lazábbnak érzem magam. Izmaim felfrissülnek, és a mozgás is könnyeben megy, ha esetleg előtte valami kötöttebb lett volna. Volt ezzel kapcsolatban egy érdekes tapasztalatom: amikor egy hosszabb táv lefutására készültem, akkor a futóedzések előtt hengereztem, és sosem volt izomlázam. Nos, egyszer véletlenül elmaradt az edzés előtti gurulás, és biztos vagyok benne, hogy most már sejted. Igen, jól sejted, lett izomlázam. Utána nem hagytam ki többet a hengerezést.

Tanfolyami díj: 4900 Forint

Az oktatóról: Ott Kamilla, gyógytornász-fizioterapeuta és jógaoktató

Ha kérdésed van felteheted a lenti e-mail címen:

E-mail cím mutatása

info@gezund.hu

Remélem, felkeltettem az érdeklődésedet! 😊